Covid-19 був на території США ще до того, як з’явився в Китаї?

(агенція Bloomberg, повідомляє)
Проведене в США дослідження виявило, що інфекція Covid-19 була присутня на території країни ще в грудні 2019 року. Це означає, що коронавірус почав поширюватися по світу за кілька тижнів до того, як в Китаї було зареєстровано перші випадки захворювання, пише Bloomberg, на яке посилається Investing.com.
Дослідження, опубліковане в понеділок, виявило присутність збудників коронавіруса в 106 зразках крові з 7 389, взятих у донорів у дев’яти штатах США в період з 13 грудня по 17 січня. Зразки, зібрані Червоним Хрестом, були відправлені в Центри США з контролю і профілактики захворювань для тестування, щоб визначити наявність антитіл проти вірусу.
Повідомлення про загадкову пневмонію, що поширюється в китайському місті Ухань, вперше з’явилися наприкінці грудня 2019 року. Після швидкого поширення по всьому місту в наступні тижні хвороба поширилася і по всьому світу, а перший випадок захворювання в США був зареєстрований 19 січня 2020 року.
Документ підтверджує версію про те, що коронавірус тихо циркулював по всьому світу раніше, ніж про нього стало відомо. Це може послужити приводом для відновлення дебатів про походження пандемії.
Як зазначає Bloomberg, це не перший доказ того, що вірус міг існувати за межами Китаю до 2020 року. Раніше було виявлено, що пацієнт у Франції заразився вірусом після госпіталізації з подібними до гриппу симптомами в кінці грудня, що суперечить офіційній версії, яка стверджує, що зараження Covid-19 почалося від людей, які повернулися з Уханя наприкінці січня.
Дослідження CDC (Центру з контролю і профілактики захворювань США) також показало, що в середині грудня в західній частині США були зафіксовані окремі випадки інфікування. Антитіла також були виявлені на початку січня в інших штатах до того, як стало відомо, що вірус був занесений в ці місця.
Вчені відзначають, що поки що неможливо визначити масштаби інфекції на рівні штату або країни на основі малої вибірки, а також зрозуміти, чи було зараження пов’язане з поїздками.

Константин Кудрик

Оставить ответ