Фототехнічна експертиза.

Фототехнічна експертиза.

Фототехнічна експертиза це експертиза фото- та відео- матеріалів з метою встановлення усіх обставин подій.
Фотоекспертиза проводиться майже вже 100 років.
Фотоекспертиза проводиться тоді коли у поясненнях сторін – учасників ДТП є розбіжності, якщо одна сторона заперечує проти обставин ДТП або сторони надають відеоматеріали, які протиречать одні одним.
У такому випадку експертиза може встановити автентичність відеозапису, відстань транспортного засобу від місця ДТП, швидкість ТЗ, траєкторію руху та інші обставини, у тому числі розміри об’єкту та може провести ідентифікацію з метою встановлення моделі ТЗ та його рік випуску.
Також фототехнічна експертиза проводиться у тому випадку, якщо відеозапис потребує відновлення після пошкодження.
У таких випадках може проводитися комплексна фототехнічна та комп’ютерно-технична експертиза.
Проведення фототехнічної експертизи допускається тільки за наявності оригінального електронного носія і оригінального запису.
Надання експертові копій відеозапису не допускається. У такому випадку експерт повинен відмовити у проведенні експертизи . Це визначено методикою фото-, відео-технічних досліджень.

Яким чином при проведенні фото-, відео-технічної експертизи експерт встановлює швидкість ТЗ? Як це не банально, тривіальним визначенням співвідношення між відстанню та часом.
При чому, слід мати на увазі, способи фіксування відеозапису.
Відеореєстратори застосовують різні програми стиснення запису, у тому числі за допомогою видалення проміжних кадрів.
Якщо у відеозапису з чотирьох кадрів відсутній один, то похибка буде складати 20-25%, що приведе до невірного встановлення швидкості ТЗ.
Таким чином, системи скорочення та стиснення системи відеозапису дуже часто приводять до пошкодження відеозапису, що тягне за собою більшу тривалість проведення експертизи, залучення додаткових спеціалістів та збільшує тривалість проведення експертизи.
У деяких випадках, особливо у випадку виникнення ДТП на перехресті, неможливо встановити хто на який сигнал світлофору рухався.
Але якщо можливо побачити інші сигнали світлофорів у іншому напрямку, то за допомогою встановлення часу перемикання можливо встановити який саме сигнал був для цього транспортного засобу.

Дуже часто виникає питання, чи необхідно проводити фото фіксацію місця дорожньої пригоди.
Обов’язково!
І чим більше, тим краще та з різних кутів та у різних напрямках, тим більш, якщо є зауваження інших учасників ДТП.
Наприклад, у західних державах на місце пригоди виїжджає спеціально-обладненний поліцейський автомобіль, який взагалі проводить 3D сканування місця пригоди, після чого складається комп’ютерна 3D модель.
При проведенні фото фіксації та відеозапису місця пригоди особистими засобами, смартфонами, фотоапаратами та іншими приладами, потрібно обов’язково пам’ятати, що повинна бути зафіксована дата та визначена прив’язка до місцевості. Якщо цього не зробити, то експерт не зможе вважати цей доказ достатнім для проведення експертизи, а суд відповідно не зможе визнати його належним та допустимим.

Таким чином, фото експертиза є дуже важливою при встановленні усіх обставин ДТП, тим більш за наявності у вільному доступі такого обладнання (смартфони, відео реєстратори, камери спостереження та інше). У такому випадку потрібно вжити усіх заходів щодо своєчасного вилучення відеозапису та запобіганню його знищення та пошкодження.

Константин Кудрик

Оставить ответ