Можливі зміни у порядку стягнення аліментів

Міністр Юстиції України Петренко П.Д. анонсував нові покарання для боржників по сплаті аліментів. Він запропонував внести наступні зміни:

У випадку заборгованості понад один рік держвиконавець автоматично збільшує розмір заборгованості на 20% від розміру заборгованості; у випадку заборгованості по сплаті аліментів понад два роки держвиконавець своєю постановою збільшує розмір аліментів на 50%; також стосовно неплатників аліментів можуть бути застосовані каральні заходи у виглядів заборони займати окремі посади. Зазначені пропозиції Міністр юстиції вніс на розгляд Верховної Ради і їх можливо будуть голосувати або в червні або в липні 2018 року.

Якщо з збільшенням розміру заборгованості більш-менш зрозуміло, це питання вирішується державним виконавцем, а от заборону на зайняття певних посад може застосовувати тільки суд своїм рішенням. Тому відповідні зміни повинні бути внесеними не тільки за бажанням Міністра, але і до виконавчого законодавства, кримінального кодексу, кодексу про адміністративне правопорушення, сімейного кодексу та інших законодавчих актів.

Константин Кудрик

Оставить ответ