В Мінюсті зареєстрували умови прироку почнуть діяти обмеження щодо кількості заяв вступників на контракт.

В Мінюсті зареєстрували умови прийому до вишів у 2021 році
Наступного року почнуть діяти обмеження щодо кількості заяв вступників на контракт.
Умови прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2021 році зареєстровано в Міністерстві юстиції (реєстраційний номер № 1225/35508 від 09.12.2020) та найближчим часом набудуть чинності. Згідно з документом, наступного року основний етап вступної кампанії планується провести у звичні для вступників та закладів терміни – в липні 2021 року.

Реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів починатиметься 1 липня, а прийом заяв та документів – 14 липня. Закінчується подання заяв о 18:00 23 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО, та о 18:00 16 липня – для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів.

Новими умовами також значно розширено можливості використання електронного кабінету вступника – наступного року подавати електронні заяви зможуть вступники, які планують продовжити навчання після здобуття ОКР молодшого спеціаліста (за умови наявності сертифікатів ЗНО).

Крім того, можливість виконання вимог до зарахування через електронний кабінет передбачено з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП) вступника, що значно спростить цей процес подачі оригіналів документів та зменшить черги в приймальних комісіях влітку.

У наступному році, як і торік, для того, аби взяти участь у конкурсному відборі на лікарські спеціальності («Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія») вступники повинні мати щонайменше 150 балів із другого та третього конкурсних предметів.

Однак ця вимога не буде поширюватися на тих, чий конкурсний бал перевищуватиме 175.

Обов’язковими предметами ЗНО для вступу на ці спеціальності будуть:

українська мова;

математика;

третій предмет на вибір вступника: біологія, хімія або фізика.

Також наступного року для переважної більшості спеціальностей перелік предметів ЗНО, які можуть використовуватись як третій конкурсний предмет значно розширений.

Звертаємо увагу вступників, що у 2021 році встановлюватиметься обмеження кількості заяв, які вони зможуть подати на небюджетні конкурсні пропозиції (контракт) – не більше ніж 30 заяв.

Для уникнення непорозумінь із наданням рекомендацій на контракт, заяви тих вступників, які зараховані на бюджет, будуть автоматично виключені на всі інші конкурсні пропозиції, за винятком тих випадків, коли вступник сам виявить бажання їх залишити (планує навчатися більш ніж за однією освітньою програмою або більш ніж в одному закладі освіти тощо).

Для надання більшої ваги фаховому вступному випробуванню під час вступу до магістратури запроваджено вагові коефіцієнти – тепер заклад зможе збільшити вагу бала за фахове випробування, залишивши на іспит з іноземної мови щонайменше 25%.

Реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ триватиме з 11 травня до 18:00 3 червня.

Єдиний іспит відбудеться 30 червня, а єдине фахове вступне випробування – 2 липня.

Реєстрація електронних кабінетів та завантаження до них документів розпочнеться 1 липня.

Прийом заяв та документів для таких вступників стартує 15 липня і триватиме до 23 липня.

Константин Кудрик

Оставить ответ