Зміни до стягнення аліментів

29 серпня 2018 року набувають законної чинності зміни до виконавчого та сімейного законодавства щодо стягнення аліментів та пені та обмежень щодо боржника у випадку значної заборгованості по несплаті аліментів.

Таким чином, з 29 серпня 2018 року заборгованість буде нараховуватися та тягнути за собою штрафні санкції з четвертого місяця після виникнення заборгованості. Пеня буде нараховуватися у випадку заборгованості понад рік у розмірі 20% від розміру заборгованості, понад два роки – 30%, три роки -40% -50%.

Окрім раніше існуючих обмежень щодо боржника, тобто окрім  внесення до ЄДР осіб, які мають заборгованість, заборони на керування транспортним засобом, володіння зброєю, заборони на виїзд за межі України та примусові громадські роботи до осіб, які ухиляються від виконання громадських робіт вводиться кримінальна відповідальність строком на два роки з утриманням боржника у відповідних закладах. Увесь його заробіток у такому закладі буде перераховуватися у рахунок сплати аліментів.

Окрім того, якщо один з батьків з яким проживає дитина має намір виїхати за межі держави Україна спільно з дитиною на термін до одного місяця, то згода іншого батька, який проживає окремо,  на це не потрібно.

 

Константин Кудрик

Оставить ответ